dotaz

2. března 2020

Dobrý den, léčim se několik let na úzkostnou depresi, v mládí jsem neměl moc lásky, ale, když jsem těsně stresový situaci, má potřeb obejmout ženu-podle toho kde jsem, pokud doma, obejmu manželku, ale ve městě mezi cizími lidmi to nejde, "bafnout" jakoukoli ženu a začít objímat, mazlit, určitě to neni normální stav, jde se toho zbavit, nebo potlačit?

děkujeme za Vaši důvěru. Je velmi dobré, že svou situaci chcete řešit a jsme přesvědčeni o tom, že s ní pracovat lze. Zkoušel jste ji probírat s odborníkem, u kterého se léčíte na úzkostnou depresi? Mohlo by se jednat o téma dobře zpracovatelné v případné terapii. Přemýšlel jste již o tom, co Vám přináší ono objetí a mazlení? Někteří lidé to například dělají kvůli potřebě pocitu bezpečí, jiní kvůli akutní úlevě od stresu, jiní kvůli tomu, že jim to přináší sexuální vzrušení - co to znamená pro Vás?

Je velmi dobré znát hranice a neobjímat na veřejnosti cizí lidi, kteří by to mohli brát jako velký zásah do soukromí. Můžete však prozkoumat jiné strategie, jak zvládat stresové situace. Doporučujeme Vám navštívit terapeuta, se kterým byste mohl pracovat na hledání dalších způsobů zvládání stresu, abyste měl rozšířené možnosti, když zrovna nebudeme mít poblíž ženu, která by Vás objala.

Pokud nám dáte vědět, do kterých měst by pro Vás bylo možné docházet, můžeme Vám zprostředkovat kontakt na terapeuta, který by Vám s tímto tématem mohl pomoci.

Držíme Vám palce,