Pedoefebofilie a vztahy

20. listopadu 2020

Dobrý den. Jsem pedoefebofil, žiji sám a poslední dobou se mi vlivem epidemie začínám svou samotu zvládat hůře než obvykle. V souvislosti s tím jsem začal více řešit můj potenciál pro partnerský vztah, nicméně si na seznamce pro homosexuály přijdu zvláštně a moje neschopnost navazovat partnerské vztah s někým dospělým mě frustruje. Nechci to vzdávat, ale nikam to nevede. S velkou většinou lidí nemám žádnou motivaci se seznamovat, zatímco u mladších mi takový zájem naskakuje automaticky. Zpravidla se ale pak jedná o děti mladší 15 let, nebo o mladistvé tomuto věku nepříliš vzdálené. U kluků nad 15 je pak seznámení komplikované odlišnými potřebami a očekáváními od vztahu a věkovým rozdílem.

Existuje nějaká obecná rada pro pedoefebofily, jak navazovat vztahy? Bylo by možné se na toto téma zaměřit v rámci plánovaných terapeutických setkání?

Díky za to, co děláte.

děkujeme za to, že jste nám napsal. Je dobře, že hledáte cesty, jak tuto frustrující situaci řešit. Pandemická situace k frustraci v mnoha oblastech značně přispívá a je dobré, že na řešení svých vztahových záležitostí nezůstáváte sám. Obáváme se, že obecné rady pro navazování partnerských vztahů s dospělými (nejen pro pedoefebofily) nejsou příliš platné. Každý člověk je jedinečný, se svými vlastními zájmy, vlastnostmi a osobnostním nastavením, a kvůli tomu každému také při navazování vztahů pomáhá něco jiného.

Vaši situaci, kterou popisujete, považujeme za velmi vhodnou k řešení během terapeutických setkání a je to jedno z témat, na která se náš terapeutický program může zaměřit. Příští týden (1. 12.) bychom měli spustit nabídku přihlašování do programu. Rádi Vám po tomto datu napíšeme nabídku termínů prvního setkání - buď přímo sem do návazné zprávy, nebo na jakýkoliv e-mail, pokud nám jej sem napíšete.

Budeme se těšit na setkání,

První informační setkání (v délce cca do 30 minut), lze realizovat online (skrze zabezpečenou platformu Cisco Webex). První termíny Vám můžeme nabídnout již tento čtvrtek 3. 12. v čase od 9:00 do 15:30 - toto časové období nabízíme více zájemcům najednou a prioritu dostávají ti, kteří nám napíší dříve.

Pokud Vám tento termín nevyhovuje, dejte nám prosím vědět na tuto e-mailovou adresu (parafilik@nudz.cz), kdy v příštích dnech nebo týdnech by pro Vás bylo vhodné se prvního online setkání zúčastnit - nabízíme termíny v pracovních dnech mezi 8:30 a 15:30.

Domlouvat termíny setkání si můžete také po telefonu v pracovních dnech mezi 9:00 a 11:30 na čísle +420 777 485 445.

Těšíme se na setkání s Vámi,