Pedofilie

28. října 2020

obracím se na Vás s dotazem, protože nevím co mám dělat. U přítele v telefonu jsem našla fotky holčiček v plavkách ve věku cca 10 let, tyto fotky byly stažené z e-shopu s plavkami. Po tom co jsem sebrala odvahu jsem s ním o tomto tématu začala mluvit a přiznal se mi, že ho to láka, jelikož je to tabu téma. Po pár dnech mi tvrdil, že se změnil, že ho to již neláká, ale já mu to nevěřím. Jde toto vůbec ze dne na den změnit? Bez pomoci nějakého psychologa? Již dlouhou dobu mě to trápí a nevím co mám dělat, přemýšlím o rozchodu, protože se děsím s ním mít případně děti, co kdyby jim něco udělal.
Jsem moc vděčná, že existuje takový projekt. Moc Vám fandím, za mě je to skvělá práce.
Předem děkuji za odpověď.

děkujeme za to, že jste se na nás se svými obavami obrátila. Ohledně Vaší otázky - mezi odborníky se vedou debaty, zda je vůbec možné nějak změnit sexuální preference člověka, je však jisté, že lidé mohou změnit své chování.

Pokud by Váš přítel měl i pedofilní preference, nevylučuje to možnost, že bude schopen žít v naplněném partnerském vztahu s Vámi bezúhonným životem. Stejně tak to neznamená, že by se musel dopustit nějakého sexuálně motivovaného trestného činu směrem k vlastním či cizím dětem.

Přítomnost partnerky, která o sexualitě člověka s pedofilní preferencí ví, pak pro něj může být významným protektivním faktorem před nevhodným chováním. Zároveň je samozřejmě jen na Vás, jak se ve vztahu k Vašemu příteli rozhodnete postupovat. Rádi Vám v tom budeme oporou - můžete s námi svou situaci dále probírat zde nebo na e-mailu parafilik@nudz.cz, případně využít nabídky osobních setkání s psychology a sexuology z našeho týmu, kterou plánujeme otevřít během konce listopadu.

Tato nabídka pomoci samozřejmě platí i pro Vašeho přítele - pokud by měl potřebu řešit své sexuální preference, případně strategie, jak se nedopustit nevhodného či nezákonného chování, může naši nabídku pomoci využít také, anonymně a zdarma.

Pokud by pro Vás byl konec listopadu příliš pozdě, rádi Vám také poradíme, na jakého dalšího experta se můžete se svou situací obrátit, stačí, když napíšete, jestli je pro Vás možné dojet do Prahy, nebo potřebujete kontakt do jiného kraje.

Děkujeme za Vaši podporu a jsme tu pro Vás,