Sex prsteni

9. května 2024

Dobrý den chtěla jsem s zeptat nedávno mě přítel prstil a pak když skončil měl na rukou bílé kousíčky vypadalo to trochu jako výtok tak se raději ptàm jestli to je v pohodě nebo ne.

děkujeme za důvěru, se kterou se na nás obracíte. Píšete, že Vás v nedávné době prstil přítel, v souvislosti s tím se ptáte, jestli je v pořádku, že měl po dokončení na rukou bílé kousíčky, které vypadaly jako výtok. Je moc dobře, že si hledáte pomoc, když máte takto nejistotu.

Během vzrušení a pohlavního styku dochází u lidi ke zvýšení prokrvení pánevní oblasti, u mužů se to projevuje erekci, u žen zvlhčením. Zvlhčení je zapříčiněno zejména tím, že žlázy, které se nachází u poševního vchodu produkují více sekretu. Mimo pohlavní styk se v pochvě a děložním hrdle běžně vylučuje poševní sekret a cervikální hlen. Jejich množství, vzhled a konzistence, se odvíjí od fáze menstruačního cyklu, a záleží navíc na konkrétní ženě, jejím zdravotním stavu a mikroflóře pochvy. Stav vaginální mikroflóry může být ovlivněn i sexuálními praktikami, jelikož je složení mikroflóry v pochvě a na rukou nebo penisu odlišné. Je nezbytné ruce před prstěním mýt, aby se předcházelo případným infekcím. Stejně tak se jako prevence infekcí ženám trpícím na zánět močového měchýře či jiné gynekologické obtíž často doporučuje těsně před a hned po styku či stimulaci zajít na malou.

Vaginální výtok, stejně tak jako pocity pálení v pochvě během/po styku, špinění, nebo pálení či bolest při močen může být příznakem různých gynekologických onemocnění. Máte-li obavy, že by se ve Vašem případě mohlo jednat o nějaký zánět nebo onemocnění, doporučujeme Vám kontaktovat svého ambulantního gynekologa.

Kdybyste měla ještě nějaké otázky spjaté s Vaší sexualitou, které Vás trápí, můžete také kontaktovat anonymní linku SexHelp: Národní linku pro sexuální a genderové zdraví. Více informací o lince, telefonním čísle a provozní době naleznete zde https://sexhelplinka.cz/.

Jsme zde pro Vás,
Tým poradny Parafilik