Divné úchylky

11. dubna 2024

Ani nevím jak začít. Dlouho jsem si nechtěla přiznat, že je tohle problém. Léčím se už asi 4 roky s depresí, ale teď mě dost trápí moje sexuální fantazie. Zvířata, mnohem starší muži, dokonce i děti nebo můj bratr. Nikdy bych nikomu neublížila, ale vzhledem k tomu, kolik času trávím na internetu mi přijde, že se moje morální hranice stále posunují. Navštěvuji terapeuta, ale zatím nedokážu něco takového říct nahlas. Nevím co teď. Při pomyšlení, že by se to někdo dozvěděl se mi dělá špatně. Co mám dělat?

vážíme si důvěry a otevřenosti, se kterou se na nás obracíte. Sdílíte s námi, že se už několik let léčíte s depresí. Nyní Vás trápí sexuální fantazie, ve kterých jsou zvířata, mnohem starší muži, děti nebo Váš bratr. Víte, že byste nikomu neublížila, spíše se Vám zdá, že Vaše morální hranice posouvá internet, na kterém trávíte mnoho času. S terapeutem si ještě nedovedete představit tuto věc sdílet. Bojíte se, aby se to někdo nedozvěděl a ptáte se nás, co máte dělat.

Otevření takovéhoto tématu opravdu není snadné. Sex může být stále tabuizované téma, zejména pokud se nějakým způsobem odchyluje od toho, co je v naší společnosti považováno za běžné. Sexualita je také oblast, která si zasluhuje dostatečnou podporu. Pro některé klienty může být cesta otevřít téma se svým současným terapeutem a někdy je dobré vyhledat odborníka, terapeuta, který se na tato témata specializuje. V tomto ohledu záleží na tom, jak to cítíte vy.

Doporučujeme Vám zavolat na anonymní linku SexHelp: Národní linku pro sexuální a genderové zdraví. Konzultanti linky se snaží vytvářet bezpečný prostor, kde můžete o svém tématu bez obav mluvit, mohou pomoci se v problému více zorientovat a případně Vám mohou poskytnout kontakty na zmíněné odborníky. Pro více informací o lince navštivte stránky www.sexhelplinka.cz

Zasloužíte si nebýt na to sama.

tým poradny Parafilik