Pedofilie, alkoholismus, sebevražedné myšlenky

6. října 2020

Dobrý den. Jsem pedofil s déletrvajícími sebevražednými tendencemi (měsíce až roky) a počínajícími sklony k alkoholismu. Nemám rodinu ani přátele, kteří by se za mě postavili. Nemám nikoho, komu bych se mohl svěřit s pedofilií, která mi velmi vadí a vnitřně mě rozežírá jako kyselina. Nesnáším se za to. V minulosti jsem se trestal tím, že jsem o sebe típal zapálené sirky. Vzniklé puchýře jsem si pak propichoval.

Taky nemám ani nikoho, komu bych se mohl svěřit se svými sebevražednými myšlenkami, které přichází po etapách. Bezdůvodně přichází a úplně stejně bezdůvodně ty myšlenky odchází. Přemýšlel jsem o dobrovolné hospitalizaci v psychiatrické léčebně, ale to bych viděl až jako poslední z možností.

Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli plánujete i nějaký program, který by byl online. Nebo jestli mi můžete doporučit nějakou alternativu kromě hospitalizace.

děkujeme za to, že jste nám napsal. Situace, kterou popisujete, je velmi složitá a je skvělé, že ji neřešíte jen sám v sobě, ale umíte si říct o pomoc. Nemůžete za své pocity - jste zodpovědný jen za své činy, ne za to, co se Vám líbí nebo co Vás napadne.

Co se sebevražedných myšlenek týče, rádi bychom Vás povzbudili v tom, abyste si uschoval čísla na krizové linky a v případě potřeby na ně zavolal - mohou se Vám stát průvodci v akutních situacích, pokud takové myšlenky znovu přijdou. Kontakty na některé krizové linky najdete například i dole na úvodní stránce zdejšího webu - https://parafilik.cz/. Můžete tam volat anonymně v jakoukoliv denní dobu a operátoři těchto linek Vás budou moci krizovou situací bezpečně provést.

Dobrovolná hospitalizace by Vám jistě mohla prospět, ale chápeme, že může být složité se k tomuto kroku odhodlat. Co se týče alternativ, můžete se obrátit například na svépomocná internetová fóra, jako je například ČEPEK - https://pedofilie-info.cz/cepek-ceskoslovenska-pedofilni-komunita/ - jedná se o web sdružující lidi s pedofilními preferencemi, kteří nechtějí porušovat zákony a podporují se ve snaze žít naplněný a spokojený život i s pedofilní preferencí. Mezi nimi jistě najdete lidi, kteří budou ochotni naslouchat Vašim pocitům a nesoudit Vás za ně.

Online formy programu v tuto chvíli nejsou prioritou, své síly nyní směřujeme ke spuštění kontaktních terapií na začátku listopadu. Pokud by pro Vás bylo přece jen možné přijet do Prahy, rádi Vám od listopadu nabídneme anonymní a bezplatné setkání, kde byste s člověkem z našeho týmu mohl v bezpečném prostředí svou situaci probrat. Možné je ale jistě i to, abyste svou situaci dále řešil s někým z našeho týmu, ať už skrze zdejší poradnu či přes e-mail parafilik@nudz.cz.