Bojím se, že jsem parafilik

20. prosince 2023

Dobrý den, je mi cca 20 let, žena. V 16/17 (přesně si nepamatuji) jsem měla sexuální představy o své mladší sestře (6/7 let). V té době mě v představách vzrušovalo kde co, ženy, muži, děti, hlavně ale pocit kontroly nad tím druhým. Vůbec jsem si neuvědomovala, že by to mohlo být něco špatného ("proč by to bylo špatné, když je to dobrý pocit" - taková mentalita), ačkoliv jsem věděla o pedofilii (moje máma mi pořád vykládala, kdo a jak ji v dětství zneužil). Svou sestru jsem nezneužila jen proto, že jsme bydleli v malém bytě celá rodina, takže by to tajně nešlo. Nevím proč, ale úplně jsem na toto období svého života zapoměla, a potom zničehonic vzpoměla asi v 18 letech. Byla jsem tím zhrozená a od té doby se bojím, že zase budu mít takové představy. Přitahují mě dospělé ženy, které jsou vyvinuté, nemám žádnou chuť někomu ubližovat, ale bojím se dívat na děti, že bych třeba v sobě zas něco probudila. Ačkoliv s nimi rozhodně mít sex nechci, ani nevyhledávám takové materiály, můžu vidět, že je třeba malá dívka hezká a hned se bojím, že by mě třeba mohla vzrušovat. Myslím na to každý den, že jsem byla málem schopná zneužít vlastní sestru, jaká jsem nestvůra.

děkujeme za důvěru a otevřenost, se kterou se na nás obracíte. V dotazu popisujete, že v 16/17 letech Vás vzrušovaly různé věci, hlavně však pocity kontroly nad druhými, vedle dospělých se v představách objevovaly i děti. Nyní Vás přitahují dospělé ženy, které jsou vyvinuté. Bojíte se však toho, že byste mohla mít zase sexuální představy, které by zahrnovaly děti, a máte výčitky ohledně svých myšlenek v minulosti.

Naše motto zní: "Nemůžete za své pocity, můžete za své činy." Rádi bychom tedy vyzdvihli, že i přes to, že jste měla silnou touhu zneužít svou mladší sestru, neučinila jste tak. Je také dobře, že víte, že v současné době nemáte chuť nikomu ubližovat. Zdá se však, že Vám v tuto chvíli s Vašimi obavami opravdu není nejlíp, proto je moc dobře, že si v takovéto situaci hledáte podporu.

Udělala jste první důležitý krok a napsala nám. Jako další krok se nabízí zavolat si na anonymní linku Sexhlep: Národní linku pro sexuální a genderové zdraví. Na té se dá celá situace probrat více do hloubky, a v případě Vašeho zájmu Vás také konzultanti mohou odkázat na další služby, jako jsou např. terapeuty, kteří se tématu lidské sexuality ve své praxi věnují. Telefonní číslo i provozní dobu linky najdete na stránkách parafiliklinka.cz.

Zasloužíte si nebýt na to sama.

Tým programu Parafilik