Program Parafilik

Krizová a poradenská linka (SexHelp: Parafilik) na tel. 317 071 668  | 

Po + St + Pá: 12-20; Út + Čt: 8-16

ABDL Parafilní infatilismus


12. prosince 2023

Dobrý den,
když mi bylo 12let spozoroval jsem na sobě, že mě vzrušuje představa mít na sobě plenky. Když byla v televizi reklama na dětské plenky a nebo jsem procházel v obchodě kolem plínek vždy se dostavilo silné vzrušení. Z kapesného jsem si koupil největší dětské plenky a dával jsem si je do slipů. Byl to skvělý pocit. Brouzdal jsem na internetu a zjistil jsem, že v tom nejsem sám. Narazil jsem na stránku abdl.cz kde je spousta lidí s touto úchylkou (zálibou). Z počátku jsem se řadil spíše jako DL (diaper lover), ale postupem času jsem dospěl a nyní si rád zahraju na malé dítě v plenkách, overalu a s dudlíkem! Tak dnes se řadím spíše k AB (adult baby)/DL(diaper lover). Když mi bylo 17let poprvé jsem si v lékárně zakoupil plenky pro dospělé. Ten pocit, který jsem měl, když jsem se poprvé zabalil byl úžasný. Naučil jsem se s touto úchylkou žít. Dokonce jsem to v dospělosti řekl i rodičům a jejich reakce byla: no a co, že se ti líbí nosit plenky? Lepší než brát drogy. . .A tak jsem se s tím naučil žít. Dnes mám doma ve skříni zásobu ABDL plen, overaly, bodýčka a dva dudlíky. A když na mě příjde touha být zase malé mimino tak ze sebe to malé mimino za zamčenými dveřmi svého pokoje udělám. Je to fajn odreagování a relax. . .Dokonce jsem plenkaření konzultoval i se svým psychiatrem s dotazem jestli se s touto úchylkou dá pracovat třeba v terapii. Napadlo mě jestli to nemůže mít souvislost s nějakým prožitým traumatem. Proč Vám tady píšu svůj příběh? Rád bych se zůčastnil sezení s odborníkem a zjistil proč to tak mám. Zatím to beru tak, že jsem se narodil jako homosexuál, kterému se líbí hrát si na malé mimino a musím to příjmout tak jak to je.


Poradce

Dobrý den,

děkujeme za otevřenost a důvěru, se kterou se na nás se svým příběhem obracíte. Popisujete, jak jste během dospívání přišel na to, že Vás vzrušují plínky. Dále sdílíte, jaké ve Vás objevování Vaší sexuality vyvolávalo pocity. Zjistil jste například, že nejste sám, a dokonce jste se časem svěřil i svým rodičům, kteří to přijali. Píšete, že dnes se řadíte k AB/DL, naučil jste se s tím žít a dodnes takto občas relaxujete. Sdílíte s námi svůj příběh, neboť byste se rád zúčastnil sezení s odborníkem a zjistil, proč to tak máte.

Je dobře, že se svou sexualitou zabýváte a přemýšlíte o ni. Bohužel Vám ale nikdo s jistotou nezodpoví, proč to tak máte. To však neznamená, že nemá smysl se vlastní sexualitou zabývat. V dnešní době se odborníci spíš přiklánějí k názoru, že se rodíme s různou citlivostí/náchylností k rozvoji sexuálních zvláštností. Sexualitu ovlivňuje mnoho faktorů, převážně se bavíme o genech a vlivech prostředí. Ve vztahu k sexualitě se především poukazuje na strukturu některých částí mozku, dále pak na vliv hormonů, podmiňování (učení) a imprintingu (vtištění preference v citlivém období). Data nám říkají, že fetiše (včetně (AB/DL) jsou častěji zastoupeny u mužů než u žen, více u gay mužů než u heterosexuálních mužů; a u těch jedinců, kteří už alespoň jeden fetiš mají, se jich spíše projeví více.

Samozřejmě je konzultace s psychologem možná, a pokud Vám Vaše preference působí nepohodlí či k ní máte otázky, tak Vám ji i vřele doporučujeme.

Celou situaci Vám v první řadě doporučujeme probrat na lince SexHelp: Národní linka pro sexuální a genderové zdraví. Na lince lze se školenými konzultanty svou situaci a otázky s ní spojené probrat a konzultanti vás zároveň mohou odkázat na vhodné terapeuty. Telefonní číslo je 317 071 668, provozní dobu linky najdete na webových stránkách www.parafiliklinka.cz.

Jsme tu pro vás
tým poradny Parafilik