Hebefilie ?

2. prosince 2023

Dobrý den, mám takový problém, je mi 16 a asi do patnácti let se mi líbily holky ve stejném věku, někdy třeba i o dva roky víc. Jenže potom, se to změnilo a od teď mám pocit, že se zaměřuju spíše na holky ve věku 11-13 let. Samozřejmě vím, že ještě nejsem plně dospělý a může se cokoliv změnit, jenže zrovna u tohoto si úplně jistý nejsem. Další problém je to, že jsem minulý školní rok vyšel základní školu a právě odtamtuď se od vidění znám s holkou které je skoro 13 let a je mi sympatická, neříkám, že bych s ní chtěl hned chodit, navíc vztah poslední dobou ani nechci a už vůbec ne s holkou třeba nad 15+ ale spíš mladší.. je semnou něco špatně? ale jak už jsem říkal vztah nechci. No a právě u té dívky je problém v tom, že bych s ní chtěl trávit více času, jak přes sociální sítě, tak možná někde venku. Jednodušše bych s ní chtěl být v kontaktu. Z její strany zájem si semnou psát možná i povídat je ale nevím, to tak úplně na sto procent. Přeci jen přes ty sociální sítě jsme v kontaktu tak různě, nemůžu ji v některých chvílích dostat z hlavy. Když ji někde uvidím, mám chuť s ní mít hned sex, což vím, že nemůžu, nebo si ji např. hned začnu představovat bez oblečení a nakonec celou nahou. Také se mi stává to, že kolem mě projde nějaká holka ve stejném věku, nebo starší a nevnímám ji, ale když je to holka ve věku 11-13 let někdy i mladší začnu myslet hned na věci s tou danou dívkou sexuálních aktivit. ( Samozřejmě jen u dívky která mi příjde atraktivní ) někdy mám i strach, že to můře dojít tak daleko, že bych mohl nějak ublížit nebo lákat jedenácti dvanácti až třinácti letou holkou na jakoukoliv sexuální aktivitu, myslíte že jsem hebefil ? Co mám prosím dělat ? Prosím abyste mi odpověděli odděleně na otázku, co se týče té dívky ( říkejme ji např. YXZ ) a poté na to, jestli je možné, že jsem opravdu hebefil.

děkujeme za otevřenost a důvěru, se kterou se na nás obracíte. Píšete, že do patnácti let věku se Vám líbily holky stejného věku nebo i starší, pak se to ale změnilo a začaly Vás víc přitahovat holky ve věku 11-13 let. Nemyslíte si, že by se to to u Vás mohlo změnit. Dále sdílíte obavy ohledně toho, jestli je s Vámi něco špatně, pokud je Vám sympatická holka YXZ ve věku 13 let. Chtěl byste s ní trávit více času a dále pak zmiňujete obavy, že byste ji mohl svádět k nějakým sexuálním aktivitám. Sám si uvědomujete, že sexuální kontakt s osobami mladšími 15 let je trestný čin. V poslední části píšete, že si představujete sexuální aktivity s holkama ve věku 11-13 let, když Vám přijdou atraktivní a ptáte se jestli jste hebefil.

Ohledně dívky YXZ - je vidět, že se toho ve vás hodně odehrává. Na jednu stranu píšete, že s ní nechcete hned něco mít, zároveň píšete, že když ji vidíte, hned máte chuť s ní mít sex. Mít sexuální fantazie je v pořádku, je to přirozená součást lidské sexuality, ovšem záleží také na tom, zda pak člověk jedná v souladu s těmi fantaziemi. Rozumíme, že může být těžké se v danou chvíli ovládnout, když je Vaše touha velmi intenzivní. Zároveň je dobré vědět, že v 16 letech je normální, že je Vaše sexuální touha silnější, protože hormonálně dozráváte.

K posouzení, zda jste hebefilní či nikoli, je potřeba komplexního sexuologického vyšetření provedené sexuologem. Jak jste si sám vědom, je vzhledem k Vašemu věku možné, že se bude Vaše sexualita ještě proměňovat. I kdyby Vás sexuálně přitahovaly dívky ve věku 11-13, neznamená to, že pro Vás bude jediný uspokojivý prostředek k naplnění své sexuality.

Motto programu Parafilik zní: "Nemůžete za své pocity, můžete za své činy." - Tím se snažíme zdůraznit, že fantazie, myšlenky a pocity může mít každý člověk různé, ale důležité pak je, zda podle nich jedná. Na tom, aby bylo naše chování v souladu s hodnotami morálními i právními se dá pracovat. Je dobře, že jste takhle všímavý a pozorujete své tendence a nutkání a že jste o tom otevřený, a že si navíc i hledáte možnost konzultace.

Pokud máte zájem Vaší situaci s někým probrat nebo by na Vás přišli náročnější chvíle, doporučujeme Vám zavolat si na krizovo-poradenskou linku SexHelp, což je národní linka pro sexuální zdraví. Konzultanti na lince s Vámi mohou probrat Vaší situaci důkladněji, podpořit Vás a v případě Vašeho zájmu i nasměrovat na další péči. Telefonní číslo je 317 071 668, provozní dobu linku najdete na webových stránkách www.parafilik.cz.

Na závěr chceme ještě jednou ocenit Váši snahu situaci řešit a s někým sdílet.

Zasloužíte si nebýt na to sám.

tým poradny Parafilik.