Submisivita, násilý

19. června 2023

jsem gay a je mi 22 let. Vzrušuje mě představa znásilnění, v pozici oběti. Nevím, jak s danou preferencí bezpečně naložit. Experimentuji v rámci BDSM, ale uspokojení mi to nepřináší. Mé představy se týkají primárně znásilnění od osoby, která by mi byla blízka (např. přítel, partner) a povahově by agresorem vůbec nebyla. Jak danou preferenci poznávat a komunikovat případně ve vztahu? Jak častá je představa sexuálního násilí ve vztazích?
Předem děkuji za odpovědi

představy, o kterých píšete, mohou být časté, řádově se mohou týkat až jednotek procent v populaci (pro více informací doporučujeme tento článek: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31916860/). Důležité je postupovat v rámci pravidel SSC (bezpečně, za čistého vědomí a se vzájemným souhlasem). Otevírat toto téma s partnerem může být velmi náročné, doporučujeme si vzpomenout na nastavení, ve kterém jste spolu zvyklí řešit složitá nebo velmi osobní témata a zkusit formulovat, jaká jsou Vaše přání a jak byste je mohli společně bezpečně (pokud k tomu partner bude ochotný) realizovat.

Pokud byste na toto řešení nechtěl zůstat sám, můžete samozřejmě využít i nabídky odborných konzultací, například v rámci psychosexuologické ambulance v Praze, kde nyní pracují terapeuti projektu Parafilik. Objednat se k nim můžete na mailu psychosexuologie@vfn.cz a můžete s nimi probrat jak o svých fantaziích mluvit a jak je dále poznávat.

Přejeme vše dobré,