Bojím se že jsem pedofil

9. dubna 2023

Dobrý den, už par dni mám deprese a úzkosti z toho zda nejsem pedofil. Když vidím nějakou mladší holku (třeba kolem 10 let) mám takové trochu pedofilní sklony, přijdou mi atraktivni ale jinak než třeba moje vrstevnice. Je mi 15 a lásku cítím také k holkam mého věku. Ale od ty dobrý co jsem začal pracovat s myšlenkou zda nejsem pedofil už to není tak moc jako dříve. Nepřijdou mi tak atraktivni jak dříve. Ale mám děti rad v normálním smyslu a bojím se že už se s nima nebudu moci vidět což pro mě jako skauta je nereálné. Bojím se ze bych mohl mít na nějakou malou holčičku “chuť” nebo ze bych ji mohl dokonce ublížit. Kdykoliv teď vidím prave mladší holku tak mi přijde ze se mi líbí a když vidím holku mého věku tak už ani ne. Přitom to tak dřív nebylo (dřív jako třeba před rokem a dřív). Strašně se mi hnusí tato představa a nevím co mám dělat, propadám depresim a musím na to furt myslet. Nevím už kde mám hledat pomoct tak píšu zde. A napadlo me i jestli to není tím ze jsem byl kolem 11 roku sexualne obtěžován jedním 15 letym klukem.Předem děkuji za odpověď.

děkujeme za Váš dotaz. Chápeme, že tyto myšlenky mohou být velmi náročné. Samotné přemýšlení nad tím, co popisujete, ještě nemusí znamenat, že máte pedofilní preference. Bez odborného diagnostického rozhovoru to nelze zjistit. Je velmi důležité, abyste si svou situaci vyjasnil a věděl, co je pro Vás bezpečné a jaké situace by pro Vás mohly být rizikové.

Bude velmi dobré, když na tuto situaci nebudete sám. Pokud byste si chtěl s někým anonymně promluvit a probrat své možnosti, můžete zavolat na naši linku (číslo a otevírací dobu najdete v záhlaví stránek parafilik.cz) a probrat s někým z našich terapeutů, jak lze postupovat a na co si dát pozor.