Svazování a odevzdání se

23. ledna 2023

je mi 17, jsem žena zatím bez sexuální zkušenosti a už od mé předpuberty něco na sobě pozoruji, i když mám pocit, 6e jsem podobné potřeby měla i vděství, ale nedokázala jsem to identifikovat jako něco sexuálního. Hrozně mě vzrušuje představa, že jsem svázaná a omezována v pohybu. Ale je zajímavý, že mě vzrušuje pouze představa omezení pohybu a ne sadomachismu jako u ostatních. Já v tom vidím vzrušující věc v tom odevzdání se něčemu a úplnému vypnutí, kdy vlastně se nehýbu...ideálně ještě s věcmi jako zahalení zraku, kukly a podobně. Ano, u mě je to takhle komplikovaný. Nutno podotknout, že mě vzrušuje pouze koncept podvolení se bondage a ne celý BDSM jako většinu lidí. A ještě nutno podotknout, že to mám jako sexuální fantazie, u kterých se nejvíc udělám (často to umocňuji tím, že se velice pevně zabalím do deky, abych nemohla uniknout nebo že si deku dám mezi nohy, ležím a pevně si jí držím) a nepozoruji vliv žádného vizuálního média, prostě tuhle potřebu mám už odmala, kdy jsem neměla o konceptu kinku ani potuchy. Na co bych se ale chtěla zeptat, jsou rady, jak s tím naložit. Protože mám strach, že to třeba budoucí partner nebude chápat a podobně, protože jsem tak specifickou věc moc nikde neviděla. Předem děkuji za odpověd a za tu možnost se s tím někomu svěřit bez toho, aniž by mě někdo soudil.

děkujeme, že jste napsala. Ptáte se nás velmi obecně "jak s tím naložit" - rádi napíšeme několik tipů, ale je možné, že se netrefíme do toho, co byste od odpovědi potřebovala. V takovém případě nám prosím upřesněte, co byste potřebovala vědět.

Může být důležité svou sexualitu vědomě a bezpečně poznávat. Ač se to z médií může jevit opačně, BDSM zahrnuje velmi širokou škálu aktivit a většina lidí si v nich nachází svou, často výrazně užší, část (v rámci bondage u nás v ČR fungují například shibari komunity, které kladou důraz na vzdělávání a bezpečnost).

Píšete, že se bojíte toho, že budoucí partner může Vaše preference považovat za překážku. Něco takového se může stát, na druhou stranu sexuální fantazie, spojené s omezením pohybu, zažívá ve svém životě mnoho lidí a mnozí další jsou otevřeni tomu si podobnými aktivitami svůj sexuální život zpestřit.

Pokud byste si potřebovala o tématu s někým promluvit, můžete napsat navazující dotaz či zavolat na naši linku, časy i číslo naleznete v záhlaví našich stránek. Pokud toto téma budete raději prozkoumávat sama, velmi Vám doporučujeme načíst něco k bezpečnosti, jak fyzické, tak psychické.