Ponížení

15. října 2022

Vzrušuje mě ponížení. Má to souvislost s minulími životy. Nebo v tom hraje roli i to že jsem zažil menší zneužití před pár lety? Podotýkám, že jsem do takového setkání šel dobrovolně,se dvěma kluky, ale pak mi z toho bylo trochu do breku. Mám se zdravě rád, proto v tom mám stopky. Mám sexuálního patrnera, kterého násilí vzrušuje. Jen mám obavu, aby někdy nepřitvrdil tak, abych se ocitl v nebezpečí. Dá se nějak vůbec submisivní chování vysvětlit, proč vzniká, jestli se toho lze zbavit?

děkujeme za to, že nezůstáváte sám na situaci, která ve Vás vzbuzuje obavy. Ptáte se, jak vzniká submisivní chování - k němu může docházet z mnoha příčin, od vrozené parafilní preference až po opakování naučeného vzorce chování, který nám něco přináší.

Jak uvádíte, je velmi důležité mít v sexuálním kontaktu s partnerem bezpečnostní pravidla, stopky a poskytovat si navzájem zpětnou vazbu o tom, co vám vyhovuje a co už ne. Můžete obavy, které uvádíte, se svým partnerem řešit?

Kdybyste si o situaci potřeboval promluvit více, můžete zavolat na naši linku v časech uvedených v záhlaví naší stránky. Na ni jsou k dispozici naši terapeuti a můžete s nimi případně probrat, jak se v otázkách své sexuality cítit komfortněji.

Přejeme vše dobré,

tým projektu Paraflik