Sadismus…

2. října 2022

Dobrý den, je mi 16 a vzrušují mě představy zabití, řezání, bití, hladovění a různé formy psychického týráni slabších kluků, nevím proč, ale jen u kluků. U holek mě přitahují naprosto normální věci. Nemyslím, že mi nikdy nějaký kluk nějak ublížil nebo tak… nebo nic v mojí minulosti neindikuje původ těhle preferencí. Mám naprosto stabilní rodinu, hezké dětství, jenom ve mně tu byl vždycky tenhle error. Přemýšlím, že by to třeba mohla prohlubovat záliba v true crime od mých 9 let, ale určitě tu byly nějaké náznaky už před tím. Měla bych s tím něco dělat? Nebo neznáte nějaké jiné potenciální příčiny?

je dobře, že jste nám napsala. Ptáte se, zda byste měla něco se svou situací dělat - zásadní je, abyste uměla rozdělit mezi fantaziemi, za které nemůžete a realitou, ve které by takové činy mohly někomu ublížit. Důležité také je, abyste na to nezůstala sama. Mezi místa, kam se můžete obrátit, můžete počítat i naši linku (číslo a časy najdete v záhlaví stránek), kde si můžete anonymně a bezplatně promluvit s někým z našich terapeutů a ujasnit si, jak se svými touhami zacházet bezpečně, abyste neohrozila sama sebe ani nikoho jiného.

Co se týče možných příčin, nelze na ně odpovědět bez podrobného diagnostického rozhovoru. Pokud by se skutečně jednalo o sadistickou preferenci, jak jste svůj dotaz označila, jedná se o vrozený prvek osobnosti, jehož mechanismus vzniku věda zatím nezná.

Jsme to pro Vás na jakékoliv další dotazy,