Môžem si nájsť priateľku?

14. července 2020

Dobrý deň, mám tažké psychické problémy, kvôli ktorým som vylúčený z akejkoľvek komunity. Napriek tomu mám potrebu po vzťahoch, aj fyzických dotykoch, aj sexe. Chcel by som si nájsť priateľku. Ale je to asi nemožné, mnoho krát som to skúšal, internetové kontakty, zoznamky a podobne. Ale s mojimi problémami som to jednak nezvládal ja a zároveň aj druhá strana rýchlo stratila záujem. Mám 26 rokov a veľmi ma tento stav ničí. Existuje riešenie?

děkujeme za Váš dotaz. Je přirozené, že touha po vztahu a fyzické intimitě neopouští ani člověka, který bojuje s psychickými problémy, a že Vás tato situace tíží. Bohužel ve svém dotazu neuvádíte, jak vypadá ono nezvládání z Vaší strany, které popisujete, či jak jste se svými problémy zkoušel zatím pracovat - zda navštěvujete psychiatra či psychologa a jaké jsou Vaše možnost v tomto ohledu.

Téma osamění a navazování, případně udržení partnerského vztahu, by mohlo být dobré otevřít v bezpečném prostoru terapie s odborníkem. S ním byste mohl pracovat na tom, aby Vás tento stav neničil, případně hledat cesty, jak Vaši situaci změnit.

Pokud budete chtít, můžeme Vám zprostředkovat kontakt na důvěryhodné odborníky, se kterými byste mohl svou situaci osobně probrat - můžete nám dát vědět, ve kterém městě by pro Vás bylo možné případnou terapii navštěvovat?

Držíme palce a jsme Vám dále k dispozici,