Deprese

14. dubna 2022

Dobrý den. Mám problém s tím, že už od puberty znám svou sexuální orientaci, teď je mi dvacet.. Líbí se mi malé holčičky a celkově si víc rozumím s dětmi. Vím, že nejsem nebezpečný, znám se dobře a můj velký sen je věnovat se dětem v rámci práce. Sem strašně citově založený typ člověka a už dlouho mě užírá intenzivní pocit, že jestli prožiju život bez děcek, tak umřu nenaplněný a absolutně zbytečně. Problém je, že sem si prošel nějakou špatnou životní situací a zvykl sem si zahánět to alkoholem, celkově sem teď po problematickém rozchodu a mám už absolutně zničenou psychiku. Vím, že se v takovém stavu dětem věnovat nemůžu - ne kvůli tomu, že bych udělal nějakou blbost, ale mám strašné úzkosti se na děti jenom podívat, protože sem paranoidní že to na mě někdo pozná a asi bych se v pozici třeba táborového vedoucího složil. Vůbec nevím, jak se dát do kupy, ani kde začít. Chápu, že se pedofilům nedoporučuje pracovat s dětmi, ale já bych si strašně přál, abych mohl... Nějaké zkušenosti s tím už mám z dob, kdy sem neměl takovou vnitřní krizi a vždycky to byly nejlepší okamžiky v mém životě. Sem z toho frustrovaný, je strašný pocit uhýbat pohledem a nemoct ani opětovat úsměv. Jednu dobu sem měl takový strach z toho, že to o mě každý ví, že sem se klepal vůbec vyjít ven z domu. Nevíte, jak to začít řešit? Nevím, kde začít. Strašně se stydím, ale s dospělými lidmi se cítím strašně špatně, protože si s nimi nerozumím a čekám už od nich jenom to nejhorší. Děkuji. Zatím je jediná moje sublimace sledování dětských filmů, nebo tak... Ale po jejich dokoukání sem zralý maximálně umřít, protože se za sebe hrozně stydím a zároveň se mi strašně stýská... Být pedofil je asi nejromantičtější prokletí, který si umím představit.

děkujeme za to, že jste nám napsal. Situace, kterou popisujete, je velice složitá, ale lze ji řešit. V současnosti procházíte velmi náročnými časy kvůli rozchodu. Alkohol Vám možná krátkodobě pomůže, nicméně jedná se o významný depresogenní faktor a z dlouhodobého hlediska Vám může uškodit.

Zásadní je, abyste na svou situaci nezůstal sám a tíživá témata neřešil všechna najednou, ale po menších kouscích, abyste mohl cítit, že něco máte ve svých rukou a zažil drobné úspěchy, která Vás motivují na Vaši další cestě. Máte ve svém okolí někoho, s kým můžete sdílet náročné okamžiky? (nemusí se jednat o sdílení tématu Vaší sexuality, ale i bolesti z rozchodu, apod.) Pokud ne, rádi Vám nabídneme možnost si anonymně promluvit s jedním z našich terapeutů. Můžete s nimi v bezpečném prostředí postupně otevírat témata studu, frustrace i toho, jak se postupně dát do kupy a najít způsob, jak prožít naplněný život.

Úvodní setkání probíhá standardně přes chráněnou platformu Cisco Webex a termíny nabízíme v pracovních dnech mezi 9:00 a 15:00. Případně nám dejte vědět, v jaké dny byste v následujících dvou týdnech měl čas a my Vám zkusíme vyjít vstříc. Pokud Vám více vyhovuje spojení přes telefon, zavolejte na telefonní číslo +420 317 071 668 v následujících termínech: pondělí a středy mezi 9 a 12 hodinou, úterý a čtvrtky mezi 13 a 16 hodinou a můžete si promluvit s jedním z našich terapeutů přímo bez další předchozí domluvy. Následně se pak můžete domluvit i na dlouhodobější terapeutické spolupráci.