Pedofilie, 17

18. ledna 2022

Zdravím, poslední dobou (dejme tomu 2-3 roky) si začínám všímat, že nad dětmi přemýšlím tak trochu jinak(myslím děti před pubertálním věkem 11 let a méně), občas se přistihnu jak přemýšlím nad tím, že se mazlím s nějakým dítětem, líbí se mi představa, že jsem jejich objekt zájmu, svěřují se mi atd. nejsem schopná určit zda-li se již jedná o pedofílii či nikoliv(přitom mám vztah a můj přítel je starší než jsem já). Jsem z mých pocitů dost zmatená, nevím jak se k situaci postavit. Bojím se to někomu říct osobně, protože neznám holku, která by byla pedofil nebo tak. Nevím jak by se k tomu postavili moji kamarádi nebo rodina. Zajímalo by mě co je ještě v pořádku a co ne, jestli bych to měla říci své psycholožce(nastupuji k ní až příští týden) a začít to nějak řešit, ale na to se necítím, když by to nebylo anonymně. Prostě co mám dělat?

děkujeme za Váš dotaz a za to, že na jeho řešení nezůstáváte sama, ale vyhledáváte pomoc. Diagnostikovat přítomnost či nepřítomnost pedofilní preference přes zprávu v poradně není možné, to lze jen pomocí rozhovoru se školeným odborníkem. Bohužel neuvádíte některé informace, které jsou ve zvažování preference klíčové, například to, zda Vás představy, o kterých píšete, vzrušují sexuálně nebo jsou Vám příjemné z jiného důvodu, zda a do jakých osob v jakém věku se v životě zamilováváte, a mnohé další. Nepíšete také, z jakého důvodu jste se rozhodla vyhledat Vaši současnou psycholožku (což s tématem může a nemusí souviset).

Mnoho lidí také nemá exkluzivní sexuální preference - je možné být přitahován "normálním" věkově přiměřeným partnerem a současně i jinými osobami nebo objekty. Chápeme, že téma sexuality je často matoucí a složité - je důležité, abyste ho měla s kým sdílet své pochybnosti kde rozplést a naučit se sama v sobě vyznat.

Máte různé možnosti, co se svou situací dělat - můžete se svěřit své psycholožce, případně napřed od ní zjistit, jak se k tématu sexuality staví, abyste se otevřením tohoto tématu nedostala do nepříjemné situace. Dále Vám můžeme nabídnout bezplatné a anonymní telefonické nebo online setkání s jedním z našich terapeutů nebo terapeutek. Během něj byste mohla své téma probrat, začít ho mapovat, aby nebylo tak matoucí a plánovat další kroky, aby Vám v této situaci bylo lépe.

Časy online setkání nabízíme standardně mezi 9 a 15 hodinou v pracovních dnech, rozpis telefonní linky naleznete na úvodní stránce parafilik.cz - pokud budete chtít online nebo telefonické setkání s jedním z našich pracovníků, dejte nám prosím vědět, jaký termín a jakou formu byste preferovala, buď odpovědí v poradně nebo na e-mail parafilik@nudz.cz .