Nepřesné informace o zoofilii

15. října 2021

Zdravím,

náhodou jsem narazil na Váš projekt a jako zoofila (orientovaného exkluzivně na zvířata, přesněji především psovité šelmy) na mne zaujal. Nicméně na druhou stranu mne i tak trochu zklamal.

Informací o zoofilii je zde pomálu, vlastně pouze jedna věta, která se zaměřuje jen na sexuální stránku této filie (či dle mého názoru orientace), nikoliv na stránku emocionální přitažlivosti (lásky či blízkého vztahu). To už i termín "Zoofilie" na české Wikipedii nabízí podstatně kvalitnější a relevantnější informace. Jako člověk, jenž se mezi ostatními zoofily pohybuje již více, než dvě dekády jsem si jistý, že vám většina rozumnějších zoofilů poví, že je definuje primárně blízký vztah, jenž ke zvířatům cítí, nikoliv sex. Pokud mají s nějakým zvířetem intimní vztah, nikdy nejednají proti vůli zvířete (naopak bývá většinou právě zvíře tím, kdo sex iniciuje - možná to někoho překvapí a jiným se to bude protivit, ale zvířata mají sexualitu a stejně jako lidé mají určité potřeby, které většina "běžných lidí" neřeší, nicméně to zde nebudu blíže rozebírat). Sex má být vždy vzájemný, nikdo nemá být pouze sexuálně využíván. To platí jak pro běžné lidské vztahy, tak pro ty zoofilní.

Krom toho mám pocit, že se Váš projekt snaží především o jakousi "rehabilitaci" zoofilů a dalších *filů s tím, že má za cíl těmto lidem pomoci začít fungovat ve společnosti a najít si práci (na což zdá se dostal i grant od EU). Je to znát i na samotné stránce o zoofilii, kde zmiňujete "lidi trpící zoofilií". Netroufám si odhadovat, jak je tomu v případě některých jiných na stránce zmíněných *filů, nicméně v případě zoofilů je již základní premisa, dle které jsou zoofilové "kvůli své orientaci ve společnosti nefunkční" a "je třeba jim pomoci", chybná. Samozřejmě netvrdím, že neexistují výjimky, nicméně velká část zoofilů, které jsem poznal má vysokoškolské vzdělání a často tito lidé pracují ve STEM a podobných odvětvích (často se jedná například o programátory, lidi pracující ve vývoji, vědeckém prostředí apod.). Častá je mezi těmito lidmi nadprůměrná inteligence. Inteligence zoofilů jako celku dle mého názoru reflektuje, a ve spoustě případů převyšuje, běžnou společnost. Samozřejmě mám na mysli zoofily, nikoliv různé sexuální turisty a fetišisty, kteří "chtějí vyzkoušet něco zvrhlého". Stereotypní názor na zoofila jakožto podprůměrně inteligentního farmáře, který někde na louce znásilňuje ovce, protože si nedokáže najít lidskou partnerku je dost zcestný (čímž však netvrdím, že takoví lidé neexistují). Až na výjimky jsou tito lidé ve společnosti normálně funkční, jen s tím rozdílem, že je doma nečeká manžel(ka) s dětmi, ale jejich zvířecí parťák. A také s tím rozdílem, že jim záleží na zvířatech o něco více, než "běžným lidem" a často je trápí, jak se běžná společnost (která zoofily odsuzuje) dokáže ke zvířatům chovat.

Snad Vám má konstruktivní kritika nebude vadit a můj komentář zveřejníte. :-)

děkujeme za to, že jste nám napsal. Máte zajisté pravdu, že informační sekce na našich stránkách si zaslouží doplnit a upravit a plánujeme na tom v budoucnu pracovat.

Konstruktivní kritiku vítáme a vzhledem k tomu, že byl Váš dotaz nastavený jako veřejný, samozřejmě nebudeme jeho nastavení měnit. Pokud byste se chtěl podělit o svůj příběh a dát nám svolení k jeho zmínění například když téma diskutujeme na odborných konferencích, budeme moc rádi.

S přáním hezkého dne,