Může pedofil pracovat s dětmi?

4. září 2021

chtěl bych se zeptat, jestli pedofil, který nemá problémy se sebeovládáním a je se sebou smířený, může pracovat s dětmi. V mnoha diskuzích na internetu se často dočítám, že pokud je někdo pedofil, měl by se dětem vyhýbat. Dětem se ale vyhnout úplně nelze. Nicméně zpět k mému dotazu - líbí se mi děti (holčičky), párkrát jsem se do nějakého dítěte i zamiloval. Stojím teď před rozhodnutím, kam se přihlásit na VŠ. Hrozně mě láká práce s dětmi, chtěl bych být učitelem. Vím, že by mě bavilo děti k něčemu vést, rozvíjet. V žádném případě si nedovedu představit, že bych jim měl nějak ublížit, to rozhodně nehrozí. Nejvíc mě trápí odsouzení od společnosti, i když jsem nic nespáchal. Taky se bojím komukoliv svěřit, protože si myslím, že by mi mohl ublížit (rozšířit informace o mé orientaci mezi lidi), a nebo že by mě od práce s dětmi zrazoval. Našel jsem Vaši poradnu a chtěl bych se proto zeptat na Váš názor. Děkuji.

děkujeme za Váš dotaz. Na otázku, zda by pedofilové měli pracovat s dětmi, nelze odpovědět obecně a k tomu, abychom konkrétně rozebrali Vaši situaci, nám zase chybí více informací. Platí, že někteří pedofilové s dětmi pracují a mohou být velmi dobrými pedagogickými pracovníky. Je však velmi důležité, aby znali a ctili své i zákonné hranice a měli vytvořené krizové plány pro situace typu "zamiloval jsem se do svého žáka".

Kdybyste cítil potřebu si s někým promluvit o své situaci - ať už přímo o Vaší preferenci, nebo o kontextu rozhodování o přihláškách na VŠ, jsme tu pro Vás. Můžeme Vám kromě poradny a e-mailu nabídnout i online anonymní hovor s terapeutem projektu, kde můžete tato témata v bezpečném prostředí probrat. Časy nabízíme standardně mezi 9:00 a 15:00 v pracovních dnech - dejte nám vědět, pokud máte o takový hovor zájem.

Přejeme vše dobré,